۲۵ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸

جراحی انحراف بینی

خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی انحراف بینی

چندین ساختار در بینی وجود داره؛ اول از همه استخوان است که در قسمت بالا ی بینی قرار میگیرد، دو غضروف زوج در بالا و پایین بینی قرار می گیرد که به زبان ساده به آن ها غضروف های بالا و پایین گفته می شود، همچنین یک غضروف بزرگ در خط وسط قرار دارد که اصطلاحا به نام سپتوم یا تیغه میانی بینی نامیده می‌شود. ( جراح بینی تهران )

بیماری دچار انحراف بینی هست که تیغه وسط بینی یا سپتوم بینی به یک سمت منحرف شده باشد و این انحراف در حدی باشد که برای بیمار دچار علائم بالینی و مشکلات تنفسی کرده باشد. در واقع به کجی و انحراف غضروف میانی بینی که باعث بروز مشکلات تنفسی و ظاهری در بینی شده باشد، انحراف بینی گفته می شود.

جراحی انحراف بینی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی

این کجی و انحراف بینی میتواند مادر زادی باشد؛ به این شکل که جنینی که در رحم مادر قرار دارد به علت تنگی رحم و در اثر فشارهایی که به جنین وارد میشود به صورت مادر زادی این غضروف کج شود وهمچنین فشار‌هایی که هنگام زایمان به جنین وارد میشود دچار ایجاد کجی و انحراف بینی شود.

گاهی انحراف و کج شدن تیغه میانی بینی بعد از زایمان و در فرآیند رشد بینی که چندین سال زمان می‌برد تا بینی رشد کند و شکل کامل خود را بدست آورد، این زمان حدود سن ۱۶ الی ۱۷ سالگی می‌باشد. در طول فرآیند رشد؛ گاهی بینی کج رشد میکند. همچنین ضربات وارد شده به بینی، ضربه های وارد شده در دوران کودکی، ضربه های بسیار مهمی هستند و باید شکستگی های دوران کودکی رو خیلی جدی گرفت چرا که باعث کجی و انحراف تیغه وسط بینی میشود.

به طور کلی انحرافات تیغه وسط بینی یا سپتوم خیلی شایع هستند، همانطور که توضیح داده شد چون جنبه مادر زادی به دلیل فشار های دوره جنینی وجود دارد، خیلی شایع هستند. ولی برای همه افراد مشکلی ایجاد نمیکند، بیشتر از هفتاد درصد مردم به صورت ناشناخته دچار انحراف تیغه وسط بینی هستند ولی همه ی آنها احتیاج به درمان و عمل جراحی ندارند، بلکه انحرافات تیغه وسط بینی‌هایی احتیاج به درمان و جراحی دارند منجر به آسیب هایی در بیمار شوند؛ اشکالاتی مثل آسیب تنفسی، اشکالات زیبایی که باعث کجی بینی، بدشکلی، غیر متقارنی بینی شود و یا منجر به سینوزیت شوند یا گرفتگی بینی به صورت یک طرفه و یا حتی دو طرفه ایجاد کنند.

جراحی انحراف بینی توسط دکتر امید ابراهیمی

در خیلی از مواقع در ظاهر بینی افراد هیچ انحرافی دیده نمی‌شود ولی در داخل ، تیغه غضروفی وسط بینی کج و انحراف وجود دارد و منجر به فشار روی سینوس های بیمار می‌شود و این فشار ها باعث بروز مشکل در بیمار می‌شود و علی رغم هیچ گونه مشکل ظاهری، بیمار نیاز به درمان و عمل جراحی انحراف بینی دارد.

عمل جراحی انحراف بینی زمانی انجام می‌شود که بیمار حتما دارای علائم کلینیکی باشد به این دلیل که صرفا وجود انحراف تیغه وسط بینی به یک سمت، دلیل بر این نیست که بیمار احتیاج به درمان خاصی داشته باشد. به همین دلیل پزشکان در بیمارانی دست به اقدام عمل جراحی انحراف بینی میزنند که دچار علائم کلینیکی شده باشند. این علائم کلینیکی همان‌طور که عرض شد میتوانند، خروپف‌های شبانه باشد که برای بیماران خیلی آزار دهنده هستند، و یا ممکن است سینوزیت های مکرر باشند و یا سردردهای شدید و مداوم.

جراحی انحراف بینی توسط دکتر امید ابراهیمی

تشخیص انحراف بینی در درجه اول با معاینه بالینی صورت می گیرد و بعد از اقدامات پاراکلینیکی مثل سی تی اسکن و یا آندوسکوپی بینی و سینوس وارد مرحله درمان انحراف بینی می‌شود؛ درمان انحراف بینی صرفا عمل جراحی است و درمان دارویی وجود ندارد، اما این که بیمار حتما باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد یا نه؛ به علائم بالینی بیمار بستگی دارد و این که این علائم تا چه اندازه برای بیمار مشکل ایجاد کرده باشد. به همین دلیل وجود یک انحراف در عکس رادیولوژی یا سی تی اسکن، دلیل بر انجام عمل جراحی انحراف بینی نیست و باید به بیماران متذکر شد که صرف عمل جراحی ممکن است باعث بر طرف کردن علائمی مثل خُر-خُرهای شبانه نشود به این دلیل که این مشکل علل دیگری هم می‌تواند داشته باشد و انحراف بینی فقط یکی از دلایلی هست که باعث تشدید این مشکل می‌شود به همین دلیل قبل از عمل جراحی انحراف بینی، باید حتما معاینه و بررسی دقیق انجام شود تا اطمینان حاصل شود که علائم بالینی بیمار بعد از عمل جراحی بهبود پیدا خواهد کرد.

جراح بینی
اگر به دنبال جراح بینی برای انجام جراحی انحراف بینی می باشید ما به شما دکتر امید ابراهیمی را معرفی می کنیم. دکتر ابراهیمی یکی از بهترین جراحان گوش و حلق و بینی می باشند که در این زمینه ها تجربه بسیار موفقی داشته اند.

شما می توانید یکی از کاندیدایی باشید که نتایج فوق العاده ای را با دکتر ابراهیمی تجربه کرده اند. جهت مراجعه با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

نمونه جراحی انحراف بینی گوشتی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح انحراف بینی

عمل انحراف بینی با لیزر
با توجه به این که لیزر در جراحی های زیبایی کاربرد بسیاری دارد، اما در عمل های بینی هیچ گونه جایگاهی ندارد، به عنوان مثال در عمل انحراف بینی با لیزر هیچ نوع تغییری نمی توان در بافت یا فرم بینی به وجود آورد.

جراحی بینی گوشتی

در حقیقت هدف اصلی عمل زیبایی بینی تغییر سایز و فرم استخوان و غضروف بینی ها می باشد که لیزر نمی تواند این کار را انجام دهد.

جراحی انحراف بینی

مراقبت های بعد از عمل انحراف بینی
به مدت یک هفته، هنگام خواب از دو بالشت استفاده کنید.
به مدت سه روز پس از جراحی بینی از کیسه یخ بر روی بینی و اطراف آن استفاده کنید.
استفاده از کیسه یا کمپرس یخ موجب کاهش ورم و تورم بینی می شود.
دارو های تجویزی جراح زیبایی بینی را تا آخر استفاده کنید.
به هیچ عنوان نمی توانید در این دوران از الکل، دخانیات، سیگار استفاده کنید.
مراقبت های بعد از عمل انحراف بینی به تسریع روند بهبودی کمک بسیاری می کند که در مقالات بعدی به صورت جامع درباره این مراقبت ها صحبت خواهیم کرد.

قیمت جراحی انحراف بینی
هزینه جراحی انحراف بینی یکی از فاکتور هایی می باشد که کاندیدا برای انجام جراحی بینی به آن توجه می کنند. این هزینه با انجام معاینات لازم مشخص می شود، پس در صورت آگاهی از این هزینه می توانید با مطب دکتر ابراهیمی تماس بگیرید.