۲۵ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸

طراحی و ساخت لنز هوشمند توسط سامسونگ

خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

طراحی و ساخت لنز هوشمند توسط سامسونگ

شرکت سامسونگ، غول سخت افزاری و تکنولوژی دنیا این بار دست به فناوری جدیدی زده و می خواهد حق اختراع ساخت لنز هوشمند چشمی با نمایشگر هایی که می توانند تصاویر را مستقیم درون چشم فرد بتابانند به ثبت برساند. مطمئنا این ایده می تواند فناوری های جدیدی را در حوزه تصاویر و حسگرهای چشمی ایجاد کند که البته می توان به کاربرد آن در اسمارت فون ها و وسایل الکترونیکی نیز اشاره کرد. این لنزها به دوربین‌های داخلی و حسگرهایی مجهزند که می‌توان آنها را با پلک زدن کنترل کرد.

طراحی و ساخت لنز هوشمند توسط سامسونگ

به نظر می‌آید سامسونگ این لنزها را به عنوان جایگزینی برای ایجاد تجربه بهبود یافته‌تری از حقیقت افزوده‌شده در فناوری‌های پوشیدنی موجود در بازار ابداع خواهد‌کرد. با استفاده از لنزهای طبی به‌جای عینک‌ها، کاربران می‌توانند از حقیقت افزوده‌شده با دقت و ظرافت بیشتری بهره ببرند.

کنترل یک ابزار رابط چشمی از طریق چشمک‌زدن می‌تواند علاوه بر بروز خطاهای متعدد، حالتی عجیب و غریب را در کاربر ایجاد کند، اما خوشبختانه همواره این امکان وجود دارد که این لنزها را با کمک اسمارت‌فون کنترل کرد.

با ساخت این ابزار،‌ سامسونگ با گوگل هم‌مسیر خواهد‌شد، زیرا این شرکت نیز تاکنون دو حق انحصاری برای اختراع لنزهای هوشمند را ثبت کرده‌است. با این همه لنزهای هوشمند گوگل کاربرد‌های طبی خواهند‌داشت و از حسگرها و الکترونیک‌های انعطاف‌پذیری برای بررسی ساختار شیمیایی مواد درون اشک چشم و قند خون برخوردارند.

اگرچه شرکت‌های گوگل و سامسونگ حق اختراع لنزهای هوشمند در کشورهای خود را به ثبت رسانده‌اند، اما این امکان وجود دارد که این دو شرکت هم‌اکنون در مرحله آزمایشی و پیش‌تولید باشند و این لنزها هنوز به مرحله تولید نرسیده‌باشند. در حقیقت این شرکت‌ها همواره درحال ثبت اختراع هستند و این به آن معنی نیست که پس از ثبت، این اختراع‌ها بلافاصله روانه بازار شوند.