۰۳ آبان ۱۳۹۷
آبان ۳, ۱۳۹۷

فواید ورزش زومبا

آبان ۳, ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

فواید ورزش زومبا

در این کلاس‌های، به دلیلِ ترکیب تمرینات ایروبیک و تناوبی، بیشترین کالری‌سوزی را خواهید داشت. یک فرد با وزن متوسط، در هر جلسه تمرین زومبا، حدوداً ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری می‌سوزاند که در نوع خود فوق‌العاده است. اگر از یک تمرین با ریتم تند به یک‌باره به ریتم آرام رسیدید و شروع به انجام حرکت اسکوات یا حرکت شنا با استفاده از دیوار کردید، اصلاً تعجب نکنید.

بهبود هماهنگی بدن

یکی از بهترین نکات در مورد تمرینات زومبا این است که باعث افزایش هماهنگی بدن خواهد شد. این هماهنگیِ بیشتر بدن در سنین بالا و زمانی‌که وارد میان‌سالی می‌شوید، بسیار کمک حالتان خواهد بود.

۲۲

 

تمرین کل بدن

ورزش زومبا، علاوه‎بر فوایدی که بر سلامتی قلب دارد، تمام عضلات بدن، از عضلات سر و گردن گرفته تا عضلات انگشتان پا را درگیر خواهد کرد.

فواید هوازی

زومبا، بسیار ساده‌تر از آن چیزی که فکرش را بکنید، ضربان قلبتان را بالا خواهد برد. با آهنگی که در هنگام تمرینِ ورزش زومبا پخش می‌کنید، سرعت انجام حرکاتتان بیشتر خواهد شد. اگر به‌دنبال تمرین برای افزایش استقامت بدنتان هستید، بهترین پیشنهاد همین تمرینات زومبا خواهد بود.

فواید بی‌هوازی

چون ریتم زومبا کمی سریع‌تر از ورزش‌های دیگر است، تنها با چندبار انجام تمرینات این ورزش، استقامت بدنتان بیشتر شده و بسیار سریع‌تر وارد فاز بی‌هوازی خواهید شد. فقط کافی است چندین جلسه در کلاس‌های زومبا شرکت کنید تا حداکثر اکسیژن مصرفی (VO2) در حین تمرینات شدت بالا افزایش یابد.

عاشق زومبا خواهید شد

ورزش زومبا تا حدی هیجان‌انگیز و مفرح است که برخلاف کلاس‌های ورزشی دیگر، هر هفته برای شروع کلاس‌هایتان لحظه‌شماری خواهید کرد.

افزایش اعتمادبه‌نفس

با شرکت در کلاس‌های زومبا، فرم بدنتان بهتر شده و به هماهنگی خواهد رسید. همین تغییراتِ به ظاهر کوچک، باعث می‌شود تا نسبت به خودتان احساس خیلی بهتری داشته باشید. همین احساس خوب نیز سبب بالارفتنِ اعتمادبه‌نفس در شما می‌شود.

حالتان خوب می‌شود

زومبا ورزش بسیار فوق‌العاده‌ای برای رهایی از استرس‌ها و نگرانی‌های روزمره است. انجام تمرینات با شدت بالا، سبب ترشح اندروفین شده و تمامی نگرانی‌ها و اضطرابتان با ریتم موزیک از بین خواهد رفت.

اجتماعی‌تر می‌شوید

کلاس‌های این ورزش، به‌خاطر سبک خاصی که دارد، همه را سر شور و شوق خواهد آورد. در این کلاس‌ها می‌توانید دوستان جدید پیدا کنید و اجتماعی‌تر شوید.

 

زومبا یک ورزش کامل و سرگرم‌کننده است که برای همیشه شما را عاشق خود خواهد کرد. یادتان باشد که لباس‌ها و کفش‌هایی که برای انجام تمرینات انتخاب می‌کنید نیز بسیار مهم است؛ زیرا در حین انجام این ورزش، دائماً باید در حال حرکت و پرش باشید.